Thomas Tuchel, antrenor PSG:

PSG a reușit o remiză incredibilă pe Santiago Bernabeu în etapa a cincea din grupele Ligii Campionilor, scor 2-2. Campioana Franței, calificată în optimile competiției încă din runda a patra, a fost condusă cu 2-0 de Real Madrid până în minutul 81.

„Galacticii” au deschis scorul în minutul 17 prin Benzema. Același Benzema a punctat și în minutul 79 și a dus scorul la 2-0. Două minute mai târziu, Mbappe a redus din diferență, iar în minutul 83 Sarabia a restabilit egalitatea. S-a încheiat 2-2, iar Real Madrid și-a asigurat și ea calificarea în optimile Ligii Campionilor.

„Real Madrid a fost echipa mai bună”, a spus la finalul meciului antrenorul echipei PSG, Thomas Tuchel. „Madrid a jucat ca o echipă care a reușit să câștige trei trofee ale Ligii Campionilor în ultimele patru sezoane”, a mai adăugat tehnicianul parizienilor.

Întrebat de ce nu l-a folosit pe Neymar încă de la începutul partidei, antrenorul neamț a răspuns: „Neymar a fost…