Lista completă a echipelor calificate

Marți seară, 26 noiembrie, s-au disputat opt meciuri din etapa a cincea din grupele Ligii Campionilor, partide în urmă cărora Real Madrid, Tottenham și Manchester City și-au asigurat calificarea în optimile competiției.

Real Madrid a avut victoria „în mână” în fața campioanei Franței, PSG. „Galacticii” au deschis scorul în minutul 17 prin Benzema. Același Benzema a punctat și în minutul 79 și a dus scorul la 2-0. Două minute mai târziu, Mbappe a redus din difrență, iar în minutul 83 Sarabia a restabilit egalitatea. S-a încheiat 2-2, dar Real Madrid și-a asigurat accederea în optimile Ligii Campionilor.

Grupa A, clasament după 5 etape:
1. PSG – 13 puncte
2. Real Madrid – 8 puncte
3. Club Brugge – 3 puncte
4. Galatasaray – două puncte

Revenit pe banca tehnică, Jose Mourinho nu a avut meci ușor în fața celor de la Olympiakos. Tottenham a fost condusă până în minutul 50 de echipa din Grecia. El Araby (min. 6) Semedo (min. 19) au marcat pentru…