Liga Campionilor la fotbal programează, la mijlocul acestei săptămâni, partidele contând pentru sferturile de finală, manșa-retur.

Marți
22.00 FC Barcelona – Manchester United (în tur, 1-0)
22.00 Juventus Torino – Ajax Amsterdam (1-1)
Antrenorul echipei FC Barcelona, Ernesto Valverde, a declarat luni că atacantul vedetă Lionel Messi este refăcut după lovitura la nas primită pe Old Trafford, în partida tur cu Manchester United din Liga Campionilor, şi că acesta va evolua în meciul retur. ”Messi este bine, s-a refăcut după lovitura la nas primită. Şi-a revenit pe deplin, nu va avea probleme în meciul de marţi seara”, a punctat Valverde. FC Barcelona, lider în La Liga, va primi marţi seara, pe Camp Nou, pe Manchester United în partida retur din sferturile Ligii Campionilor, după ce în urmă cu o săptămână a câştigat cu 1-0 după autogolul lui Luke Show.
Miercuri
22.00 FC Porto – Liverpool (0-2)
22.00 Manchester City – Tottenham Hotspur (0-1)

Citiți și Liga Campionilor, sferturi, tur. Manchester United – Barcelona 0-1 și Ajax – Juventus 1-1. Toate rezultatele

Post-ul Liga Campionilor 2019, sferturile de finală, retur. Marți joacă FC Barcelona și Juventus Torino. ”Messi e bine” apare prima dată în Libertatea.ro.