Titular la Al Ahli în partida cu Al Wasl (2-2) din Arab Club Champions Cup, internaționalul român Nicolae Stanciu a reușit un gol fabulos.

Formația lui Laurențiu Reghecampf deschisese scorul în minutul 1 prin Jasem Ali. Stanciu luat o acțiune pe cont propriu în minutul 66, când a trimis un șut cu mult efect, a la Del Pieri, din colțul careului. Mingea s-a oprit în vinclul porții lui Al Wasl.

Nicolae Stanciu 🎯 pic.twitter.com/bSpUYHaQY3
— ْ (@slrazo) February 16, 2019

شكرا نيكولاي ⁦♥️⁩⁦♥️⁩ pic.twitter.com/hI4FOlbeW1

Al Ahli a marcat din nou, în minutul 72 prin Djaniny. Formația lui Reghecampf a egalat în minutul 89, iar calificarea în semifinale este deschisă pentru retur.

Arab Club Champions Cup este o competiție regională între formațiile din țările din Golf, atât din Africa, dar și din Asia. An de an participă 40 de formații, câte 20 din fiecare continent.

Nicolae Stanciu a debutat la Al Ahli, cu o victorie împotriva echipei lui Daniel Isăilă | GALERIE FOTO&VIDEO

Post-ul Gol fabulos marcat de Nicolae Stanciu pentru Al Ahli contra echipei la Laurențiu Reghecamf apare prima dată în Libertatea.ro.