FOTO | CSM București a ratat calificarea în Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin. Două eșecuri cu Metz

CSM București, campioana Europei în 2016, a pierdut de două ori în fața celor de la Metz, ”dublă” contând pentru sferturile de finală Champions League, și ratează participarea în Final Four. După turul de la București, de pe 5 aprilie, 26-31, Metz s-a impus și în returul de sâmbătă, 13 aprilie, scor 23-22.

Metz – CSM București 23-22 (11-9)
CSM București – Metz 26-31

Final de meci. 31-26 pentru Metz, care este mare favorită la calificarea în Final Four, înaintea returului programat pe 13 aprilie.

Minutul 58. Metz pare să fii rezolvat ecuația partidei, conducând cu patru goluri (30-26) cu două minute înainte de final.

Minutul 50: CSM a ratat șansa să se apropie la un singur gol de Metz, care se distanțează la trei „lungimi”.

Minutul 45: Handbalistele de la CSM se zbat, dar nu reușesc să se apropie pe tabela de marcaj de adversarele lor. Metz continuă să aibă un avantaj liniștitor (23-18).

Minutul 35: Metz s-a desprins la șase goluri, 19-13, diferența maximă în acest meci.

Minutul 31: CSM marchează primul gol al reprizei secunde.

Pauză.

Minutul 23: Radicevic înscrie de la 7 metri. 10-9 pentru Metz.

Minutul 16: Bucureștencele egalează la 6! Metz este în degringoladă, nu a mai înscris de minute bune.

Minutul 15: Poarta CSM-ului a făcut minuni în ultimele minute, apărând cel puțin patru aruncări ale franțuzoaicelor, inclusiv un 7 metri!

Minutul 12: Perioadă mai bună pentru campioana României, care revine de la 1-6 la 4-6.

Minutul 7: Lazovic marchează primul gol pentru CSM.

Minutul 5: Au trecut cinci minute, dar „tigroaicele” nu au reușit să înscrie.

Minutul 2: Nocandy deschide scorul din lovitură de la 7 metri.

Partida CSM Bucureşti – Metz va fi condusă de cuplu din Austria format din Ana Vranes şi Marlis Wenninger.

Metz a venit la Bucureşti cu opt campioane europene: Laura Glauser (portar), Astride Ngouan (pivot), Grace Zaadi…