CSM București – Rostov Don 23-23, în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM București a jucat primul meci pe teren propriu, din actualul sezon al Ligii Campionilor. Fosta campioană a Europei a întâlnit finalista Ligii de anul trecut, echipa rusă Rostov Don, cu care a remizat scor 23-23 (13-14 la pauză).

CSM București a intrat bine în meci și a ținut pasul cu rusoaicele. În startul meciului Rostov Don a trecut la conducere și așa a încheiat și primele 30 de minute. Singurul moment în care CSM București a fost în avantaj pe tabelă a avut loc în prima parte a reprizei, când a condus cu 6-5, dar chiar și așa nu le-a lăsat pe adversare să se desprindă la o diferență mare. Cel mai cosistent avans a fost de doar trei goluri.

Echipa condusă de Adrian Vasile a ieșit mult mai montată de la cabine și a reușit să țină trena și mai bine. Marea majoritate a părții secunde s-a desfășurat sub nota echilibrului, cele două echipe neputând să se desprindă la mai mult de două goluri pe tabelă. Scor final 23-23, iar CSM…